Certiport Sınavları

İTÜSEM bünyesinde “MICROSOFT TECHNOLOGY ASSOCIATE, ADOBE CERTIFIED ASSOCIATE, AUTODESK CERTIFIED USER, INTERNET AND COMPUTING CORE CERTIFICATION (IC³), COMPTIA STRATA IT FUNDAMENTALS, HP ACCREDITED TECHNICAL ASSOCIATE, MICROSOFT OFFICE SPECIALIST” sertifikalarına yönelik sınavlar düzenlenmektedir.


clip_image001
clip_image002
clip_image003
clip_image004
clip_image005
clip_image006
clip_image007
clip_image008


ADOBE CERTIFIED ASSOCIATE


İş bulabilme, proje tamamlama, yüksek not için rekabete girme ya da sadece fark yaratıp kendini gösterebilme özelliklerini kapsayan rekabetçi bir dünyada, en uygun ve yenilikçi dijital teknolojik beceri ve bilgilerine sahip olmak çok önemlidir. Aranılan özelliklere sahip olduğunuzu dünyaya anlatmanın en iyi yolu, Adobe Certified Associate (ACA) kimliğinin isminizin yanında yer almasıdır.

Adobe Certified Associate sertifikaları aşağıdaki programlar için ilgili çevirimiçi sınava girerek alınabilir. Sınavlar İngilizcedir.

Web Communication Dreamweaver CS5 (Adobe Dreamweaver CS6, Adobe Dreamweaver CS5, Adobe Dreamweaver CS4 ve Adobe Dreamweaver CS3 versiyonları)

Rich Media Communication (Zengin Medya İletişimi) Flash Professional CS5 (Adobe Flash CS6, Adobe Flash CS 5, Adobe Flash CS4 ve Adobe Flash CS3 versiyonları)

Visual Communication (Görsel İletişim) Photoshop CS5 (Adobe Photoshop CS6, Adobe Photoshop CS5, Adobe Photoshop CS4 ve Adobe Photoshop CS3 versiyonları)

Video Communication (Video Iletişim) Adobe Premiere Pro CS5 (Adobe Premiere Pro CS6)

AUTODESK CERTIFIED USER


Kariyer ve teknik eğitim programları, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki öğrencilere en son gelişmeleri yansıtan Autodesk tasarım yazılımını kullanmayı öğreterek, onları pazarlanabilir 2 ve 3 boyutlu tasarım becerileri ile donatmaktadır. Autodesk Sertifikalı Kullanıcı sertifikası, öğrencilerin üniversiteye girip girmemeleri, iş hayatına başlayıp başlamamaları veya mezuniyet sonrası endüstrideki sertifikaların ek seviyeleri yönünde çalışıp çalışmamaları gibi hangi yolu seçerlerse seçsinler, tasarım kariyerlerine devam etmek için gerekli becerilere sahip olduklarını onaylar.

3B tasarım, mühendislik ve eğlence yazılımları alanında bir dünya lideri olan Autodesk’in sertifikasyon programları, ister öğrenci ister profesyonel olun, dijital tasarıma olan hakimiyetinizi ilerletmek, bilgi düzeyinizi belgelemek ve bunu dünyaya göstermek için idealdir. “ACU - Autodesk Certified User (Autodesk Sertifikalı Kullanıcı)” sertifikaları, Autodesk ürünlerine ilişkin temel seviye yetkinliklerini tüm dünyada geçerli bir sertifika ile belgelemenizi sağlar. AutoCAD, Inventor, Revit, 3ds Max ve Maya ürünleri için ilgili çevrimiçi sınava girerek alınabilir. Halihazırda sınavlar İngilizcedir.

COMPTIA STRATA IT FUNDAMENTALS


The CompTIA Strata IT Fundamentals sertifika programı bireylere bilişim teknolojilerine genel bir giriş imkanı sunar ve gelişmiş teknik öğrenme ve BT yeteneklerine geçişte yardımcı olur. Sınav, basit bir iş istasyonu kurmak, yazılım yüklemek, uyumluluk sorunlarını tanımlamak, basit güvenlik risklerinin farkına varmak ve önlemek gibi, bireyin basit BT terminolojisi ve yetenekleri konusundaki bilgi seviyesini ölçer.

HP ACCREDITED TECHNICAL ASSOCIATE


Günümüz iş dünyasında, işverenler iş hedeflerini teknoloji stratejilerine ve uç uça (sıra-ile) çözümlere dönüştürmeleri için BT uzmanlığına ihtiyaç duyarlar. HP Akredite Teknik Associate (HP ATA) sertifikası, basit kavramlar ve ürün bilgisinin ötesine giden, eğitim yazılımı, aktif katılımlı laboratuvarlar, uygulama testleri ve sertifika sınavları dahil olmak üzere tam bir öğrenme imkanı sağlar.

HP ATA sertifikası, akademik toplum için tasarlanan endüstrinin ilk architect-level ‘mimar-seviye’ sertifikayı sağlar. Gerçek dünyadaki becerileri doğrular ve öğrencileri küçük ve orta ölçekli iş ortamlarında istihdam edilmeleri için hazırlar.

INTERNET AND COMPUTING CORE CERTIFICATION (IC³)


IC³ size net bir avantaj sağlamaktadır. Eğer bilgisayarla ilgili bir geleceğe ya da bilgisayar kullanımı gerektiren herhangi bir alana odaklanıyorsanız, sizi kalabalıktan ayıran bir sertifika mevcut. İnternet ve Bilgisayar Core Sertifikalandırma (IC³) öğrencilere ve iş arayanlara, bilgisayar ve internet kullanımı gerektiren ortamlarda başarılı olmaları için gereken bilgi temelini sağlamaktadır. Global Standart 3 dijital okur-yazarlık konusunda uluslararası kabul görmüş bir standarttır ve günümüzün akademik ve iş ortamlarında ihtiyaç duyulan en amacına uygun becerileri yansıtır.

MICROSOFT OFFICE SPECIALIST

Microsoft Office Specialist (MOS), Microsoft Office uygulamaları ile ilgili bilgi, beceri ve yeteneklerini doğrulamak isteyen bireyler tarafından tercih edilen ve dünya çapında önde gelen bir belge olarak tanınan, akademik toplum ve iş hayatı için gerekli olan referans belgesidir.

Akademik toplumda, MOS, öğrenci (ve öğretim üyelerini) sınıf ortamında başarıya teşvik etmekte, bireyin ayırt edici özelliklerini inşa etmekte ve öğrencileri artan işgücü rekabetine hazırlamaktadır.

İş dünyasında, MOS, kuruluşun ofis üretkenliği ve verimliliğini en üst düzeye çıkarmakta, çalışanlar arasında iş tatminiyetini ve kariyer başarılarını artırmaktadır.

İşgücü geliştirmede, MOS, işverenler tarafından istenilen yeteneklere sahip oldukları güvencesi sağlayarak, iş adaylarını hazırlar ve yerleştirir.

MICROSOFT TECHNOLOGY ASSOCIATE


Dünya çapında milyonlarca insan için, Microsoft Sertifikaları bireyin teknoloji konusundaki yetkinliğinin bilinen ve güvenilen fark yaratıcısıdırlar. Bu yüzden Microsoft ve Certiport size, öğrencilerin akademik ve kariyer seçeneklerini keşfetmesini ve teknoloji alanında başarılı bir kariyer inşa etmeleri için ilk adımı atmalarını sağlayan, gerekli teknoloji bilgisini doğrulayan Microsoft’un yeni giriş seviyesi kimliği Microsoft Technology Associate (MTA) sertifikasını sunmaktan mutluluk duymaktadır.

MTA, basit, kullanışlı ve uygun fiyatlı giriş seviyesi sertifika sınavları paketiyle, okulların teknoloji eğitimi sunmasını ve temel teknoloji bilgisini doğrulamasını kolaylaştırır. MTA, öğrencilere sınıflarında Microsoft sertifikalarını kazanma fırsatlarını sunarken, internet tabanlı kolay kullanıma sahip testler ile eğitmenleri destekler ve kurumların yenilikçi teknoloji müfredatı sağlayıcıları olarak öne çıkmalarına yardımcı olur.