E-Ticaret Uzmanlığı Sertifika Programı

  Programla ilgili detaylı bilgi için: 

  https://www.mindset.com.tr/e-ticaret-uzmanligi-sertifika-programi

  Mindset Institute
  444 1 476


  Program Başlangıç Tarihi: 

  • 11 Aralık 2023 Online Hafta İçi

  PROGRAMIN AMACI:

  Hızla gelişen ve dijitalleşen dünyamızda elektronik ortamda mal ve hizmetlerin satış oranı ve bu alanda yeni kurulan şirket sayısı her geçen yıl artmaktadır. Bu durum, e-ticarete ilgi gösteren kişiler için hem kariyer hem de girişimcilik fırsatları sunmaktadır. Artan e-ticaret hacmi bu alanda yetişmiş, donanımlı işgücünü de gerekli kılmaktadır. Diğer yandan ülkemizde girişimciliği destekleyen pek çok destek ve kaynak bulunmaktadır. Bu kaynaklar kullanılarak yeni e-ticaret fikirleri başarılı şirketlere dönüşebilmektedir. Bu programın amacı, e-ticaret alanında kariyer yapmayı düşünen kişileri e-ticaretin tüm boyutları (ürün yönetimi, lojistik hukuk, içerik yönetimi vb.) ile tanıştırmak ve bilgi sahibi olmalarını sağlamaktır. Programın diğer bir amacı ise, yaratıcı iş fikirleri olan girişimcilere fikirlerini işe çevirmek için gerekli tüm bilgi ve donanımı aktarmaktır.

  KİMLER KATILABİLİR:

  E-ticaret alanında kariyer yapmayı düşünen veya bu alanda girişimcilik planları olan kişiler bu programa katılabilir. Programa en çok 30 kişi kabul edilecektir.

  PROGRAM İÇERİĞİ:

  Programın öğrenim dili Türkçe’dir. Tüm dersler için Türkçe ders notu ve/veya sunum dosyası verilmektedir.

  Programdaki dersler şunlardır:

  • E-ticaret101
  • E-ticaret Yazılımı ve Hazır Sistemler
  • E-ticarette Marka ve Ürün Konumlandırması
  • E-ticaret’in Hukuksal Boyutları
  • E-ticarette Ödeme ve Finans
  • E-ticarette Pazarlama ve SCRM
  • E-ticaret İş Planı Oluşturulması
  • E-ticarette Operasyon Yönetimi
  • Diğer Konular

  SÜRE VE GÜNLER:

  Programın Süresi: 6 hafta
  Toplam Ders Saati: 84 saat
  Program Günleri: Cumartesi, Pazar
  Ders Saatleri: 10:00-17:00

  Programın Yapıldığı Yer: İTÜ İşletme Fakültesi, Maçka Kampüsü

  VERİLECEK SERTİFİKA:

  Katılımcıların başarı değerlendirmesinde test/yazılı sınav/ödev vb. uygulamalar yapılabilir. Notlama için üniversitemizde uygulanan bağıl not (harf notu) sistemi esas alınmaktadır. Bir katılımcının başarılı olabilmesi için 4.0 üzerinden en az 2.5 not ortalamasını tutturması ve programdaki hiç bir dersten kalmaması gerekmektedir. Başarılı katılımcılar ‘Uzmanlık Sertifikası’ almaya hak kazanacaktır.

  Ortalama notu 2,5’un altında kalan ve/veya herhangi bir dersten başarısız olan katılımcılara ‘Katılım Belgesi’ verilecektir. Sertifika alamayan katılımcılar belirli dersleri, ders başına ücret ödeyerek bir sonraki dönemde ve bir kereye özgü olmak üzere yineleyip puanlarını 2,5’un üstüne yükselterek ve/veya daha önce başarısız oldukları dersten başarılı olarak "Uzmanlık Sertifikası’ almaya hak kazanabilirler.

  Program Peşin Ücreti: 12.250₺ + KDV

  Kayıt ve daha fazla bilgi için:

   

  Kayıtlar Mindset Institute tarafından yapılmaktadır.

  https://www.mindset.com.tr/e-ticaret-uzmanligi-sertifika-programi