Yeni Ürün Geliştirmede Kullanılan Teknikler Eğitimi 

Eğitim Süresi: 1 gün

Eğitim Tarihi: 22 Mayıs 2024 (Uzaktan Eğitim)

Eğitim Ücreti: 2.500₺ + KDV (%10)

Eğitimin Amacı:

Mühendis, yönetici ve diğer ilgili personelin Ar-Ge / Tasarım birimlerinde ihtiyaç duyacakları beceri ve yetkinliklerin kazandırılması hedeflenmektedir. Makina, kimya, malzeme, elektrik, uçak, mekatronik, endüstri mühendisleri, kimyagerler ve diğer mühendislikler ya da adayların en çok kullanılan teknikleri öğrenmeleri hedeflenmiştir.

İçerik:

QFD: Kalite Fonksiyon Açınımı ile Müşterinin Sesine kulak vermek

DoE: Taguchi Deney Tasarımı ile binlerce deney yerine 2 haneli sayıda deneyler yaparak aynı sonuçları elde etme

Ürün Değer Analizi: Satın alma veya üretim maliyetlerini azaltmak için bir ürünün tasarımının, niteliklerinin veya performans gereksinimlerinin sistematik olarak değerlendirilmesi ve katma değersiz kısımların elenmesidir.

Eş zamanlı Mühendislik: Tasarım ve ürün geliştirme aşamalarının sürekli revize edilmesini sağlayan görevleri paralel hale getirmek için kullanılan sistematik bir yaklaşımdır.

Benchmarking: Ürün ve rakip kıyaslamadır.

TRİZ: Buluş odaklı çözümler geliştirilmesi.

Uygulamalardan örnekler.

Katılımcılara QFD işlemlerini otomatik hesaplayacak Excel dosyası hediye edilecektir.

KİMLER KATILABİLİR: Ürün geliştirme konusunda çalışanlar, Ar-ge / Tasarım Merkezi yöneticileri ve çalışanları, Teknik Yöneticiler, Makina, kimya, malzeme, elektrik, uçak, mekatronik, endüstri mühendisleri, diğer mühendislikler, kimyagerler, bu bölümlerin öğrencileri, girişimciler ve ilgi duyan diğer tüm teknik ve idari personel.

Eğitmen: Prof. Dr. Ufuk  CEBECİ