IELTS Kursu

Program Başlama Tarihi: 

  • 08 Haziran 2024 ( Hafta Sonu - Uzaktan Eğitim - Canlı Sınıf ) 

Ders Günleri: Cumartesi, Pazar: 10:00-14:00

Eğitim Yeri: İTÜ Yabancı Diller Yüksek Okulu, Maçka Kampüsü (Beşiktaş)

Programla ilgili detaylı bilgi ve kayıt için:

http://www.mindset.com.tr/ielts-kursu

Mindset Institute

info@mindset.com.tr

444 1 476

Genel Bilgi

IELTS hazırlık kursları, IELTS Akademik Testleri ; Test becerileri, Okuma, Yazma ve Dinleme programı olarak entegre edilmiştir ve tüm dersler IELTS hazırlık konusunda deneyimli eğitmenler tarafından verilmektedir.

Tüm program süresi toplam 100 saattir. Bu 100 saatlik kurs, öğrencilerin IELTS sınavından almaları gereken puanı (6.0 / 9.0) elde etmek için gerekli olan dil becerilerini geliştirmeye ve güven kazanmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Ders İçerikleri

IELTS hazırlık kursu dil ve sınav stratejileri, testler ve alıştırmaların içinde olduğu 4 ana temel üzerine programlanmıştır: Dinleme, Konuşma, Okuma ve Yazma. Collins İngilizce ders kitapları IELTS programımız için temel materyaller olarak tercih edilmektedir.

IELTS Programına Katılım Koşulları

Katılımcıların, İTÜ Yabancı Diller Yüksek Okulu Test Ofisi tarafından hazırlanan seviye tespit sınavına giriş yaparak, B1 seviyesinde yeterlilik sonucu alması ön koşulu bulunmaktadır.

Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı (CEFR) standartları çerçevesinde B1 (Intermediate) seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olan kişiler :

- İş, okul vb çevrelerde karşılaşılan bilindik konulardaki standart ifadeleri, günlük konuşmaları  ana hatlarıyla anlar ve anlaşır.

- Dilin konuşulduğu bölgeye seyahat ederken ortaya çıkabilecek bir çok durumda anlaşma sağlar.

- Tanıdık veya kişisel ilgi alanına giren konularla ilgili metin yazabilir.

- Deneyimlerini, hayallerini, umutlarını, isteklerini tanımlar ve kısaca görüş ve planlarını nedenleriyle ortaya koyabilir.

Program Hedefi
  • Yurt dışında akademik çalışmalarına devam etmek isteyen veya Türkiye’deki üniversitelerin hazırlık okullarından muaf olmak isteyenlere destek olmak,

  • Dil yeterlilik sınavlarına hazırlanmak veya dil tazminat almak için yeterli puanı almaya katkıda bulunmak,

  • Devlet veya özel sektördeki şirket çalışanlarının IELTS sınavındaki başarısını artırmak amacıyla tasarlanmıştır.

Program Peşin Ücreti: 14.250 TL + KDV