İTÜ Lise Yaz Okulu 2019 Başlıyor!

Programa ait daha fazla bilgi ve kayıt için tıklayın. 

245 yılını dolduran İTÜ’nün alanında uzman akademik kadrosuyla buluşmaya hazır mısın? Temel bilimlerden, mühendislik derslerine, yaratıcılık ve tasarım odaklı atölyelerden, dünya ekonomisine ve hatta tıp bilimine dek uzanan bilimin en popüler konularının yer aldığı güncel program seni bekliyor.

İTÜ Lise Yaz Okulu, 1-12 Temmuz 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek. Akademik derslerin, yaratıcı atölyeler, sosyal etkinlikler, spor aktiviteleri ve kültür gezileri ile tamamlandığı program kapsamında; dünyanın 67., Avrupa'nın 32. ve Türkiye’nin ilk ve tek Yeşil Kampüsü: İTÜ Ayazağa Kampüsü’nde dolu dolu 12 gün geçirmeye var mısın?

İTÜ Lise Yaz Okulu

Haydi Keşfet! 

PROGRAM YAPISI

Program, 1-12 Temmuz 2019 tarihleri arasında tek dönem olarak açılır.

Program, İTÜ Ayazağa Kampüsü’nde gerçekleşecek olup, tüm 9.-12. sınıf öğrencileri katılabilir.

Programın dili Türkçedir.

Program kapsamında yenilikçi araştırma konuları ile doğrudan ilişkili temel bilimler ve mühendislik derslerinin yanı sıra eleştirel düşünme, girişimcilik, yaratıcılık ve tasarım odaklı dersler de yer alır.

Programda yer alan tüm dersler İTÜ’lü akademisyenler tarafından verilir.

Ayrıca programda öğrencilerin keyifli zaman geçirecekleri alanında uzman eğitmenler eşliğinde sanat ve spor etkinlikleri, çeşitli atölyeler yer alır.

Öğrenciler, Lise Yaz Okulu kapsamında 20 farklı akademik ders alırlar. 

Öğrencilerin Lise Yaz Okulu’nu başarı ile tamamlayabilmeleri için programa devamlılık göstermeleri beklenir.

Program sonunda tüm öğrenciler katılım sertifikası almaya hak kazanır.

BAŞVURU KOŞULLARI

Erken Kayıt dönemi: 31 Ocak - 15 Nisan 2019

Kesin Kayıt Dönemi: 16 Nisan - 1 Haziran 2019

İTÜ Lise Yaz Okulu başvuruları çevrimiçi olarak yapılır.

Eksiksiz evrak ile yapılan her başvuru değerlendirmeye alınır.

Başvuru için gerekli evraklar:

Öğrenci Belgesi

Niyet Mektubu

Referans Mektubu

Muvafakatname

Dijital Vesikalık

Program kontenjanı 100 kişidir. Adaylara başvuru sırasına göre öncelik tanınır.

Tek dönem ve 12 günlük İTÜ Lise Yaz Okulu başvurusu için “gündüz katılımlı” ve “konaklamalı” olmak üzere iki farklı program seçeneği mevcuttur.  Konaklamalı program ücreti 5200TL+KDV olup, gündüz katılımlı program ücreti 4000TL+KDV’dir.

Gündüz katılımlı program ücretine, öğle yemeği, ders arası ikramlar ile programda yer alan tüm dersler, etkinlikler, geziler ve eğitim materyalleri dahildir.

Konaklamalı program ücretine, sabah kahvaltısı, öğle yemeği, ders arası ikramlar ve akşam yemeği ile programda yer alan tüm dersler, etkinlikler, geziler ve eğitim malzemeleri dahildir.

Programa ön kayıt ücreti 750TL+KDV’dir. Bu ücret toplam ücrete dahil olup, kesin kayıtta toplam tutardan düşülecektir. Bu ücret, iptal durumunda iade edilmez. Ön kayıt yaptıranlar, 15 Nisan 2019 tarihine kadar kesin kayıt yaptırmakla yükümlüdür.

Birinci dereceden yakını İTÜ personeli olan katılımcılar için %20, ebeveyni İTÜ mezunu olanlar için %10 ve kardeşi ile programa katılmak isteyen öğrenciler için % 10 indirim uygulanır.

Birden fazla indirim hakkı sağlandığında, öğrencilere en yüksek olan indirim oranı, bir kez uygulanır.

Programa ait daha fazla bilgi ve kayıt için tıklayın.