TOEFL IBT Kursu

Program Başlama Tarihi: 

İlan edilecektir

Ders Günleri: Cumartesi, Pazar: 10:00-14:00

Eğitim Yeri: İTÜ Yabancı Diller Yüksek Okulu, Maçka Kampüsü (Beşiktaş)

Programla ilgili detaylı bilgi ve kayıt için: 

http://www.mindset.com.tr/toefl-ibt-kursu

Mindset Institute

info@mindset.com.tr

444 1 476

Genel Bilgi

TOEFL IBT Kursu, öğrencilerin sınavda  yüksek puan alması için gerekli beceri ve güveni kazanmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bu program;  okuma, konuşma, dinleme, yazma becerilerinin tamamı için testler, alıştırmalar ve sınav stratejilerini içeren komple bir pakettir. TOEFL Hazırlık Kursumuz, TOEFL IBT Testi üzerinde test becerileri okuma,konuşma, yazma ve dinleme programına entegre edilmiştir ve derslerimiz TOEFL IBT öğretiminde deneyimli eğitmenler tarafından verilmektedir, İTÜ Yabancı Diller Yüksekokulu 10 yıldan fazla süredir yüzlerce öğrencimizin  TOEFL sınavında dikkate değer bir skorla, dil gelişimini sağlamasında yardımcı olmuştur  Ayrıca, İTÜ YDY yıllardır resmi TOEFL IBT sınav merkezidir.

Ders İçerikleri

Ders programı Heinle Yayıncılık Bruce Rogers "TOEFL Testi Complete Guide" ile desteklenmekte ve laboratuar sınıflarında  Macmillan Kampüsü Programı kullanılmaktadır. Tüm program süresi toplam 100 saat olup,  80 saat sınıf içi, 20 saat laboratuvar sınıfları için ayrılmıştır. (Macmillian Kampüsü Programı materyal ücreti, kurs program ücretine dahil değildir).

TOEFL IBT Programına Katılım Koşulları

Katılımcıların, İTÜ Yabancı Diller Yüksek Okulu Test Ofisi tarafından hazırlanan seviye tespit sınavına giriş yaparak, B1 seviyesinde (en az 70 puan ve üzeri) yeterlilik sonucu alması ön koşulu bulunmaktadır.

Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı (CEFR) standartları çerçevesinde B1 (Intermediate) seviyesinde ingilizce bilgisine sahip olan kişiler :

  • İş, okul vb. çevrelerde karşılaşılan bilindik konulardaki standart ifadeleri,günlük konuşmaları ana hatlarıyla anlar ve anlaşır.

  • Dilin konuşulduğu bölgeye seyahat ederken ortaya çıkabilecek bir çok durumda anlaşma sağlar.

  • Tanıdık veya kişisel ilgi alanına giren konularla ilgili metin yazabilir.

  • Deneyimlerini , hayallerini, umutlarını, isteklerini tanımlarlar ve kısaca görüş ve planları nedenleriyle ortaya koyabilir.

Program Hedefi
  • Yurt dışında akademik çalışmalarına devam etmek isteyen veya Türkiye'deki üniversitelerin hazırlık okullarından muaf olmak isteyenlere destek olmak,

  • Dil yeterlilik sınavlarına hazırlanmak veya dil tazminatı almak için yeterli puanı almaya katkıda bulunmak,

  • Devlet veya özel sektördeki şirket çalışanlarının TOEFL IBT sınavındaki başarısını artırmak amacıyla tasarlanmıştır.

Program Peşin Ücreti: 14.250 TL + KDV