ITU

PMP® (Project Management Professional) Sınavı Hazırlık Eğitimi

PROGRAM TARİHLERİ:

Program Başlangıç Tarihi: 09-10 Mart 2019

Program hakkında deyatlı bilgi için: 

İTÜ Mezunları, İTÜ Mensupları, İTÜ Teknokent çalışanları ile İTÜSEM den eğitim alan/almakta olan kişilere %10 indirim uygulanmaktadır.

PROGRAM KOORDİNATÖRLERİ: Öğr. Gör. Dr. Cahit Ali BAYRAKTAR, Öğr. Gör. Dr. Murat DURUCU

PROGRAMIN AMACI:

PMP® (Project Management Professional) sertifika sınavına hazırlananlara, sınava yönelik soru çözme ve sınav stratejileri hakkında yoğunlaştırılmış bir eğitimdir. PMP® sertifika sınavına yönelik sorular, gerekli açıklamalar yapılarak çözülmekte, katılımcıların soru çözme becerileri arttırma ve cevaplama yaklaşımları pekiştirilecektir. PMP® sertifika sınavında başarılı olmak için alternatif stratejiler, sınava hazırlanma yöntemleri, sınav sorularının genel mantığı katılımcılara aktarılacaktır.

Eğitim programı 12 saat olup, hafta içi veya hafta sonu katılımcı talebine göre düzenlenebilmektedir.

PMP sertifikasını almak isteyenler için önemli bir hatırlatma!

Eğitimde PMBOK® (Proje Yönetimi Bilgi Birikimi Kılavuzu) 6. versiyonu temel alınacaktır. PMBOK® 6. versiyon Eylül 2017 itibari ile yayınlanmıştır ve sınavlar bu versiyon üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Kayıt ve bilgi için aşağıdaki formu gönderebilirsiniz.

PMI® Kimdir? - PMP® Sınavı Nedir?

PMP® (Project Management Professional / Proje Yönetimi Uzmanı) sertifikası, ABD merkezli bir kuruluş olan PMI (Project Management Institute / Proje Yönetimi Enstitüsü) tarafından verilen ve proje yönetimi alanından en çok kabul gören sertifikadır. PMI, dünyada 185 ülkeye yayılmış yarım milyonun üzerinde sertifikalı profesyoneliyle dünya üzerindeki en büyük uluslararası proje yönetimi organizasyonudur. PMI’ın yaygınlığıyla doğru orantılı olarak, PMP proje yönetimi disiplininin en prestijli sertifikalardan biri haline gelmiştir.

PMI tarafından hazırlanmış bir yayın olan Proje Yönetimi Bilgi Birikimi Kılavuzu (PMBOK®), Amerikan Ulusal Standartlar Enstitüsü (ANSI) tarafından, proje yönetimi alanının standardı olarak kabul edilmektedir. PMP sınavı, Proje Yönetimi Bilgi Birikimi Kılavuzu’nun içeriğini kapsayan bir sınavdır ve sınav başarılı biçimde tamamlandığında alınan PMP unvanı, proje yönetimi mesleğinin standartlarına hâkim olunduğunu gösteren, uluslararası geçerliliği olan bir belgedir.

 

KİMLER KATILABİLİR:

Programa, firmalarda proje yöneticisi veya yönetici adayı olarak çalışan ya da herhangi bir projede görev almakta/alacak olan kişiler ile Project Management Institute (PMI) tarafından gerçekleştirilen Project Management Professional (PMP) sınavı hakkında bilgi sahibi olmak, sınava hazırlanmak isteyen herkes katılabilir. 
Bu kapsamda katılabilecek kişiler aşağıdaki gibidir:

 • Her sektörden proje paydaşları
  • Proje Yöneticileri
  • Proje Koordinatörleri
  • İş Analistleri
  • Proje Mühendisleri
  • Proje Uzmanları
 • Proje yöneticiliği veya yönetimi mesleğini, uzmanlığını profesyonelce uygulayan veya uygulayacak olanlar
 • Yeni bir uzmanlık edinmek isteyenler
 • Projelerde yer alan veya alabilecek tüm çalışanlar
 • Uluslararası firmalarda proje yöneticiliği yapan/yapmak isteyenler
PROGRAM İÇERİĞİ:

1 Saat - Bilgilendirme

PMP sınav başvuru süreçleri ve PMI hakkında bilgilendirmeler, PMBOK 6. versiyon yapısı ve PMBOK bilgi alanları hakkında açıklamalar, sınav hakkında ipuçları ve yönlendirmeler gerçekleştirilecektir. 

PMBOK 5. versiyon ile eğitim alanlar için değişiklikler ve güncellemeler hakkında bilgilendirmeler yapılacaktır.

PMP® sertifika sınavı hakkında

Neden PMP®, sınav ön şartları, başvuru süreci, çalışma stratejileri, sınav kuralları, sınav taktikleri, değerlendirme süreci hakkında bilgilendirme verilecektir.


9 Saat - PMP Sınav soruları Çözümü ve Yorumlaması

Program bünyesinde 200 Adet PMP sınavı hazırlık sorusu derste tartışılarak çözülmekte, diğer 50 soruluk mini bir sınav gerçekleştirilmektedir.

PMP® sertifika sınavına yönelik sorular ve çözümleri

Tüm süreçleri kapsayan yaklaşık 250 soru ve çözümleri, soru çözümlerinde kullanılacak taktikler program içerisinde paylaşılacaktır.


2 Saat - 50 Suruluk Test ve Çözümlerin Tartışılması

Program bünyesinde 50 Adet PMP sınavı hazırlık sorusu 1 saatlik test olarak gerçekleştirilecek. 1 saat süre ile de soruların cevapları üzerinde tartışılacaktır.

 

ÖĞRETİM ÜYELERİ

Öğr. Gör. Dr. Cahit Ali BAYRAKTAR
Dr. Murat DURUCU
Münip ÖBER (PMP)

VERİLECEK SERTİFİKA:

%70 Devam şartını sağlayan katılımcılara, Katılım Sertifikası verilecektir. Eğitim, PMP® sınavının ön şartı olan toplam 35 saatlik eğitim süresi için, 12 saatlik eğitim olarak kullanılıp, tamamlanmasında kullanılabilir.

Kayıt İçin Gerekli Belgeler:

1 adet fotoğraf 
Nüfus cüzdanı fotokopisi